Испанецът Карлос Алкарас се класира за полуфиналите на турнира от сериите "Мастърс 1000", който продължава в Индиън Уелс, Калифорния, САЩ. Бившият лидер в световната ранглиста при мъжете, който е поставен под номер 1 в основната схема, елиминира осмия поставен Феликс Оже Алиасим с 6:4, 6:4 за 2 часа и 2 минути.

В първия сет Алкарас проби в петия гейм при петата си възможност и малко по-късно стигна да краен успех в частта.

Във втория испанецът спечели подаването на канадския талант още в откриващия гейм, но Алиасим ведна го върна. Малко по-късно - при 5:4 Алкарас направи нов пробив, който се оказа решаващ, и на свой сервис приключи мача.

Това беше едва първи успех на испанеца над Алиасим. До момента канадецът имаше 3 успеха в срещите помежду им.

На полуфиналите Алкарас ще срещне 11-я поставен Яник Синер от Италия, който победи Тейлър Фриц с 2:1 сета в друг четвъртфинал.

При титла за Алкарас в турнира, то той ще измести сърбина Новак Джокович от върха в световната ранглиста. Настоящият водач в класацията не участва в състезанието заради отказ да се ваксинира за коронавирус.