Левски София 2022 и Хебър спечелиха поредните си мачове в ББЛ "А“ група, записвайки трети поредни победи в своите региони.

Левски София 2022 надви Спартак Сандански с 89:72 точки в среща от регион Запад, изиграна в столичната зала "Триадица“.

Победителите отстъпваха в повечето статистически показатели, но овладяха 65 борби и оттам вкараха 70 точки в подкошието срещу едва 26, което направи и разликата.

До средата на първата част играта вървеше кош за кош, след което столичният тим взе инициативата и след десет минути игра водеше с 18:12. Резултатността се вдигна значително през втория период, а на почивката разликата вече бе двуцифрена – 45:33. Преднината на Левски София 2022 достигна и 20 точки след паузата и въпреки че съперникът им на два пъти се доближаваше само до 6, така и не стигна до пълен обрат.

Мартин Димитров завърши с 26 точки и 16 борби за успеха. Асен Попов записа 24 точки и 13 борби, Манол Миланов има 15 точки и 9 борби, а 10 точки добави Кристиян Георгиев. За Спартак над всички бе Владимир Маринов с 30 точки (7 тройки) и 8 асистенции, а Христо Тодоров добави 15 точки.

Един от лидерите на Юг Хебър не сбърка срещу Академик Пловдив -2, побеждавайки го със 107:94 в собствената си зала "Иван Симеонов“.

Гостите имаха леко предимство почти през цялата първа четвърт, но след силна серия в края й съперникът обърна за 25:22. Подемът в играта на Хебър продължи и през втория период, като на почивката тимът се откъсна с 54:43. Домакините дръпнаха и с 18 точки през второто полувреме, но преди последната част Академик намали за 67:79. До края играта бе сравнително равностойна, като отборът от Пазарджик поддържаше двуцифрен аванс и спечели. Хебър изпусна 14 наказателни удара, но вкара 72 точки под коша.

Най-резултатен за победителите бе Станислав Ваклинов с 40 точки, като овладя и 9 борби. Христо Бъчков е с "трипъл-дабъл" от 22 точки, 22 борби и 11 асистенции, Юлий Арабаджийски има 19 точки, 17 добави Георги Марински. За пловдивския тим над всички бе игралият без смяна Кръстомир Михов с 34 точки и 14 борби. Йоанис Кикрилис реализира 28 точки, с 11 и 7 борби е Калоян Радичев, а Петър Ралчев добави 10 точки.