Шумен изненада като гост Черно море във Варна и спечели със 105:101 точки след продължение в 25-я кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Гостите успяха да стопят изоставане от 18 точки през втората част. Успехът е четвърти за Шумен, като отборът има и 19 поражения. Черно море е с 6 победи и 16 загуби.

Гостите започнаха по-добре мача и поведоха с 6:0. Малко преди средата на първата част Шумен дръпна със 7 точки при 15:8 след точно изпълнен наказателен удар от Георги Кендеров. Домакините не се предадоха, заиграха по-добре в защита и започнаха да топят пасива си. Две минути и 23 секунди преди края на първия период Черно море за първи път поведе в резултата при 21:20 след тройка на Костадин Лазаров. Последваха 3 изравнявания в резултата, а след края на първата част резултатът бе равен 28:28, като гостите вкараха тройка чрез Ишмаел Ел-Амин 5 секунди преди края и изравниха. През втората част домакините бяха по-добрият отбор и надиграха по всички показатели Шумен. След две изравнявания на резултата при 30:30 и 33:33, последваха много силни минути за момчетата на Кирил Болшаков. Те реализираха 14 безответни точки и успяха да поведат с 47:33, а малко по-късно на два пъти дръпнаха и с 18 точки преднина. В последните близо 3 минути на втората част гостите се възползваха от грешки на варненския състав и вкараха 14 срещу 0 точки и на полувремето изоставаха само с 4 точки - 50:54.

След почивката и двата отбора допускаха доста грешки. Домакините все пак се ориентираха по-добре и успяха за малко повече от 3 минути игра да поведат с 9 точки при 62:53. Гостите успяха на 3 пъти да стопят изоставането си до само точка, но Черно море отново успяваше да поведе. До края на частта играта бе равностойна, с грешки и на двата отбора, а преди решителната четвърта част домакините имаха преднина от 5 точки - 74:69. През последния период за близо 2 минути игра Шумен отново намали изоставането си до само точка - 76:77, а след грешка при изнасянето на топката от домакините Ишмаел Ел-Амин с тройка изведе гостите напред в резултата - 79:77. Гостите поведоха с 5 точки при 82:77, но домакините успяха 1.45 минути преди края на обърнат резултата – 89:88. И двата отбора се опитаха да спечелят мача, но пропуски от наказателни удари и при стрелбата им не позволиха това да се случи и редовното време завърши 90:90.

В началото на продължението Ореолуапо Идоу напусна игра заради 5 лични нарушения. Играта бе изключително интересна и оспорвана. Минута и половина преди края на продължението Лъчезар Тошков от домакините също напусна за 5 лични нарушения. Около 50 секунди преди края Адриан Секулов отбеляза тройка и Шумен поведе със 101:97. Секунди по-късно отново той открадна топката и вкара нов кош да гостите и 41 секунди преди края резултатът стана 103:97. Домакините не намериха сили за обрат и Шумен спечели.