Черноморец поднесе изненадата на 25-я кръг от Националната лига за мъже, побеждавайки като гост в Самоков водача във временното класиране Рилски спортист. Бургазлии нанесоха едва второ поражение на самоковци от 23 изиграни мача от началото на сезона. Воденият от старши треньора Васил Евтимов състав надделя над Рилски спортист с 87:72 точки (22:23, 25:23, 15:11, 25:15) и продължава с 14 победи и 9 поражения.

Двата отбора изиграха оспорвано първо полувреме, след което гостите имаха точка преднина при 47:46. През вторите 20 минути баскетболистите на Черноморец увеличиха аванса си до 62:57 преди четвъртия период, а най-голямата разлика достигна 17 точки.

Георги Боянов бе най-полезен за победата на Черноморец с 30 точки и 8 борби, а Джордан Тъкър добави 20 и 5 борби. Брандън Рандълф вкара 16 точки, 6 борби и 8 асистенции за домакините.

Рилски спортист приема ЦСКА, а Черноморец ще е домакин на Спартак Плевен в следващите двубои от НБЛ на 29 март след паузата за Финалната осмица в Купата на България.

ЦСКА победи шампиона Балкан с 81:71 точки (27:16, 19:15, 12:23, 23:17) като гост в Ботевград. Успехът бе 15-и от 23 срещи за "червените“, които са трети във временното класиране, а Балкан е втори с 16 успеха и вече 6 загуби. Воденият от старши треньора Росен Барчовски състав трябваше да се справя без Таменанг Чо, а за домакините в игра се завърна Христо Захариев.

Гостите поеха инициативата още в началните минути на мача, поведоха с 27:16 след първата част и до края не изпуснаха водачеството. Балкан изоставаше с 31:46 на почивката, намали изоставането си до 4 точки при 54:58 в края на третата четвърт, но не успя да стигне до обрат.

Брандън Йънг изигра много силен двубой за гостите и завърши с 30 точки, 5 борби и 5 асистенции, а Драган Зекович добави 17 и 6 борби. За ботевградчани Мануел Суарес вкара 17 точки и 4 борби, а с 15 се включи Димитър Димитров.

ЦСКА ще гостува на Рилски спортист в следващия кръг на 29 март, а Балкан приема Левски.

В Плевен местният Спартак надигра Берое със 105:81 точки (27:26, 23:14, 36:16, 19:25) и вече има 12 победи и 11 поражения. Старозагорци допуснаха 12-а загуба от 23 изиграни срещи.

Домакините имаха затруднения само до началото на втората четвърт, след което напълно контролираха мача. На почивката преднината на Спартак Плевен бе 50:40, а след отлична трета част те дръпнаха с 86:56.

Николай Стоянов се отличи с 18 точки и 6 борби за плевенчани, Седариан Рейнс завърши с 16 точки и 5 борби, а за Берое Дариъс Хор се отчете с 25 точки и 8 борби.

За Спартак предстои гостуване в Бургас на 29 март, а на 18 март Берое посреща отбора на Шумен.

Ямбол отстъпи пред Академик Пловдив с 85:90 точки (18:10, 23:29, 21:17, 23:34) като домакин в друга среща от кръга. Двата състава вече имат 7 победи и 16 поражения.

Домакините имаха леко превъзходство през по-голямата част от мача, като на почивката водеха с 41:39, а след третата част с 62:56. По-силна последна четвърт донесе успеха на пловдивчани.

Тайлър Криймър бе най-резултатен за гостите от Академик с 19 точки и 5 борби, Николай Николов завърши с 16 точки и 4 борби, а 15 точки и 12 борби добави Тони Гуджино. За домакините Декуан Морис се отчете с 21 точки и 10 борби.