Световната номер 1 в женския тенис - Ига Швьонтек продължава защитата на трофея в Индиън Уелс, Калифорния.

Полякинята, поставена под номер 1 в основната схема, елиминира без проблем Ема Радукану, победителка от Откритото първенство на САЩ през 2021-а година, с 6:3, 6:1 за час и 25 минути игра. С това тя стигна четвъртфиналите в състезанието.

В първия сет двете печелеха своите геймове до 3:2 когато Швьонтек проби на 0 и малко по-късно се поздрави с успех в частта.

Във втория Радукану спечели своя гейм, но след това позволи на лидерката в женския тенис да направи серия от 6 поредни гейма и мачът приключи.

Това е трета двусетова победа на Ига Швьонтек над Радукану от три срещи помежду им.

За място на полуфиналите Швьонтек ще играе със Сорана Кръстя от Румъния, която елиминира петата в схемата представителка на Франция - Каролин Гарсия.