Арина Сабаленка (на снимката), която е шампионка от тазгодишното Открито първенство на Австралия по тенис, се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Индиън Уелс, Калифорния след успех над чехкинята Барбора Крейчикова с 6:3, 2:6, 6:4 в мач, продължил 2 часа и 4 минути.

Представителката от Беларус, която е и втора поставена в основната схема, нямаше проблем в първия сет, в който поведе с 5:1. Тогава тя допусна лек спад и победителката от Откритото първенство на Франция през 2021-а година намали на 5:3, но след това Сабаленка стигна до успех в частта.

Във втория сет ролите се размениха и Крейчикова доминира, реализирайки 2 пробива, за да изравни сетовете.

Решаващата част започна със спечелени сервис геймове и за двете, след което Сабаленка проби. До края тя можеше да реализира нов пробив, но въпреки това стигна го крайна успех с 6:4, с което се реваншира и за загубата от чехкинята на четвъртфиналите на турнира в Дубай по-рано през сезона.

В следващата фаза Сабаленка очаква шестата поставена Коко Гоф от САЩ, която елиминира Ребека Петерсон от Швеция с 2:1 сета.