Испанецът Алехандро Давидович Фокина се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс 1000", който се провежда в Индиън Уелс, Калифорния САЩ.

Поставеният под номер 23 в основната схема европеец елиминира приятната изненада от Чили - Кристиан Гарин след успех с 6:3, 6:4 за час и 25 минути игра.

Именно чилиецът отстрани в предходния кръг третия поставен - Каспер Рууд от Норвегия.

В първия сет Фокина поведе с 2 пробива и 5:1 гейма, след което беше пробит, но при второто си сервиране за сета не допусна нов такъв и се поздрави с победа в първата част.

Във втория двамата вървяха без пробиви, но при 2:3 Гарин взе сервиса на Фокина за 2:4. Това обаче се оказа последен гейм в сметката на чилиеца, а испанецът на свой ред направи серия от 4 поредни гейма.

В следващата фаза Фокина очаква победителят от мача Даниил Медведев - Александър Зверев, които играят в момента.