Саудитският гранд Ал-Насър се класира за полуфиналите в турнира за Купата на краля на Саудитска арабия след успех с 3:1 над тима на Абха като домакин.

Срещата, която се игра в Рияд, започна с попадение на Сами ал Наджеи още в първата минута. То дойде след удар около точката за изпълнение на дузпа.

Само 20 минути по-късно Ал-Насър водеха вече с 2:0 след гол на Абдула Ал-Хаибари удвои, след като засече от движение ниско центриране на Конан.

В края на продължението на първата част Кристиано Роналдо се ядоса, че съдията сложи край на полувремето точно по време на контраатака, подхваната от португалската мегазвезда, с което си изкара и жъл картон.

В началото на втората част Мохамед Маран покачи на 3:0. Гостите успяха да върнат само едно попадение - чрез Абдулфата Адам в 69-ата минута.

На полуфиналите Ал-Насър ще играе с Ал-Уехда, който елиминира в друг четвъртфинал Ал-Батин с 2:1.

Това беше трети пореден мач, в който Роналдо не успява да отбележи попадение.