Хебър победи Черно море в последна среща от 19-я кръг на българското първенство. Шампионите спечелиха с 3:0 гейма (25:17, 25:21, 25:13) при гостуването си във Варна.

Отборът от Пазарджик, който по-рано вдигна купата на страната, нямаше никакви проблеми срещу "моряците" и приключи двубоя след малко повече от 60 минути. Домакините успяха да достигнат границата от 20 точки единствено във втората част от мача в зала "Христо Борисов".

"Тигрите" водеха с 10:6 и 20:14 в първата част, за да я спечелят с 25:17. В третия гейм Хебър имаше преднина от 12:6, за да затвори двубоя с категоричното 3:0.

Бившият национал Тодор Алексиев отбеляза 15 точки в полза на победителите, а съотборникът му Якопо Масари добави още 14. За домакините с 10 точки се отличи Симеон Димитров.

Воденият от Камило Плачи състав е на четвърто място с 41 точки. Водачът Нефтохимик 2010 има 45 точки след 14 поредни успеха. Черно море продължава да е девети.