Тулуза победи с 2:0 в гостуването си на Анже от 27-я кръг на френската Лига 1. Микел Деслер откри в 37-та минута, а в началото на втората част Далинга подпечата успеха на отбора.

Тулуза е 11-и с 35 точки, а Анже остава последен с 10.

По същото време Аячо отстъпи в домакинството си с 0:1 от Монпелие. Ели Уахи отбеляза попадението в 68-та минута след подаване от Тежи Савание.

Монпелие е 13-и с 33 точки, а Аячо продължава да бъде в зоната на изпадащите с 21 точки на 18-а позиция.

Успоредно с това Лориен надви с 2:0 у дома Троа. Бамба Денг бе точен в осмата минута, а Стефан Диара подпечата успеха в първата минута на продължението от второто полувреме.

Лориен е осми с 43 точки, а Троа е предпоследен с 20, на 3 под опасната черта.

Нант и Ница приключиха наравно 2:2. Терем Мофи откри в петата минута след пас от Рос Баркли. Муса Сисоко изравни в 31-та чрез асистенция на Людовик Блас. Самият Блас можеше да вкара 4 минути по-късно, но пропусна дузпа. Юсуф Ндайишимийе отното даде преднина на гостите в 71-та минута, но Мостафа Мохамед вкара в 88-та минута за крайното 2:2.

Нант продължава да бъде 14-и с 29 точки, а Ница е седми с 43.