Етър 64 спечели Купата на България при жените, като на финала в Сливница победиха досегашния носител на отличието и шампион на страната Бяла  с 26:24 (15:10).

Двата най-силни отбора у нас стигнаха до финала, след като на полуфиналите отстраниха Сливница с 29:28 (14:12) и Свиленград с 37:28 (16:15).

Още през първата част етърки дадоха показаха ясно, че искат да спечелят. Отборът на Атанас Атанасов водеше в резултата с един-два гола, като след 24-та минута започна да увеличава преднината си. След силни минути в края на полувремето тя стигна дори 6 гола - 15:9, а почивката дойде при 15:10. Вратарката Десислава Николова пази отлично, а атаките на великотърновки бяха ефективни.

Втората част продължи по същия начин, като в 40-та минута преднината бе 18:13. Бяла обаче не се предаде и върна интригата, като в 53-та минута намали до 22:20. До края етърки удържаха водачеството и завършиха с 26:24.

Десислава Николова бе избрана за Играч на мача и Най-добър вратар на турнира.

Етър 64 спечели 15-та си Купа на България, като е рекордьор в историята на женския хандбал в България. Първото бе през далечната 1997 г. с треньор Йордан Маров, следващите 13 дойдоха при треньорката Йонка Генчева, а днешното 15-о – под ръководството на екипа Атанас Атанасов и Миглена Христова.