ДКС Варна победи Марица 2022 Пловдив с 3:1 гейма (25:17, 31:33, 25:23, 25:17) като гост в последния 14-и кръг на редовния сезон в Националната волейболна лига за жени. Варненки събраха 12 точки и завършва на шеста позиция в подреждането преди плейофите, а Марица 2022 приключва първата част от сезона на последното осмо място без победа и с една спечелена точка.

Двубоят в спортната зала на Пловдивския университет, започна равностойно, но в средата на първия гейм гостите направиха серия от 6 безответни точки и поведоха с 16:11. Пловдивчанки намалиха изоставането си до 15:16, но след това ДКС Варна отново постигна 5 последователни точки и това се оказа решаващо за крайния изход от първия гейм, който варненският състав спечели с 25:17.

Гостите пренесоха импулса в играта си и в началото на втората част, като започнаха със серия от 6:0. Марица 2022 постепенно повиши ефективността си в нападение и изравни до 14:14. Последваха силни минути за ДКС Варна, който отново отвори преднина и стигна до 3 геймбола при 24:21, но ги пропусна, а след това пловдивският отбор се оказа по-концентриран в ключовите моменти и спечели втората част след 33:31.

В третия гейм отборите също бяха равностойни и вървяха точка за точка до 17:17, когато ДКС Варна дръпна с 2 точки и запази преднината си до края, за да спечели частта с 25:23.

Успехът за гостите в третия гейм пречупи съпротивителните сили на Марица 2022 и домакините не успяха да се противопоставят в четвъртата част, която ДКС Варна взе с 25:17 и стигна до победата.

В първия кръг от плейофите ДКС Варна ще се изправи срещу третия в крайното класиране от редовния сезон, а последното осмо място на Марица 2022 им отрежда среща с шампиона и победител в редовния сезон Марица Пловдив.