Първенецът на Германия Байерн Мюнхен постигна трета поредна победа в Бундеслигата. Възпитаниците на Юлиан Нагелсман спечелиха с 5:3 у дома срещу Аугсбург от 24-я кръг. Успехът идва 3 дни, след като баварците отстраниха ПСЖ на 1/8-финалите в Шампионската лига с общ резултат 3:0.

Головото шоу на "Алианц арена" започна още в третата минута, когато Мергим Бериша изведе гостите. Дошлият през януари под наем от Манчестър Сити Жоао Кансело изравни 12 минути по-късно след пас от Лирой Сане, а 4 след това Бенжамен Павар направи пълен обрат чрез асистенция на Садио Мане. До почивката Павар добави още един гол, а в продължението на първата част точен бе и Лирой Сане.В 60-та минута Бериша намали от дузпа за 2:4, но Алфонсо Дейвис вкара пето попадение за домакините в 74-та минута след подаване от Кансело. Крайният резултат бе оформен в третата минута на добавеното време от Ирвин Кардона.

Байерн Мюнхен продължава да е на първото място с 52 точки, а Аугсбург е 13-ти с 27.

В друг двубой по същото време Айнтрахт Франкфурт и Щутгарт завършиха наравно 1:1.Себастиан Робе откри в 55-та минута, а Силаш възстанови паритета в 75-та.Айнтрахт остава шести с 40 точки, а гостите са 16-ти с 20.