Бяла победи Свиленград с 38:27 (16:15) и ще защитава трофея си във финала на за Купата на България по хандбал за жени.

Миналогодишните шампионки постигнаха успеха в първия полуфинал в Сливница с по-добра игра през второто полувреме. Момичетата на Виктория Жосан започнаха добре и взеха ранна преднина от 6:2, а в средата на полувремето водеха с 13:7.

Постепенно Свиленград започна да стопява изоставането си и дори стигна до 15:15 малко преди почивката. Със силна серия от 7:1 гола Бяла пое контрола и дръпна с 25:18 в 40 -та минута, а до края контролираше събитията на игрището.

Най-резултатна за победителките бе Соня Богданова с 11 гола, а по 7 добавиха Христина Бабий и Юлиана Таке.

За Свиленград с по 8 попадения се отличиха Стефка Цветанкова и Кристина Миланова.

Бяла ще играе утре от 14:00 часа на финала срещу победителя от двойката между домакина Сливница и Етър 64, който е по-късно днес.