Първенецът на Испания и Европа Реал Мадрид победи с 3:1 на стадион "Сантиаго Бернабеу" Еспаньол в 25-я кръг на Ла Лига.

"Кралския клуб" се наложи да прави обрат, след като изостана рано в резултата с попадение на Хоселу в осмата минута. Винисиус Жуниор изравни в 22-та след асистенция на Тони Кроос, а сънародникът му Едер Милитао осъществи пълния обрат още преди почивката в 39-та минута след подаване Орелиан Чуамени.

В третата минута на добавеното време бранителят Начо Фернандес направи пробив зад центъра до дъгата на наказателното поле, където намери непокрития Марко Асенсио, който завъртя топката в близкия ляв ъгъл на Пачеко, оформяйки крайното 3:1.

Възпитаниците на Карло Анчелоти прекъснаха негативната си серия от две последователни равенства в първенството и събраха 56 точки, на 6 зад водача Барселона, който утре вечер гостува на Атлетик в Билбао.

Следващата неделя Реал Мадрид играе на "Камп Ноу" с Барселона, а Еспаньол приема Селта ден по-рано.