Янаки Милев се класира за финала на турнира за мъже в Анталия (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара.

18-годишният Милев победи на полуфиналите с 6:2, 6:4 №7 в схемата Резарт Цунгу от Черна гора. Срещата продължи 85 минути.

Българинът спечели пет поредни гейма в първия сет от 1:2 до 6:2. Във втората част Милев дръпна с 5:3 и на собствен сервис затвори мача с 6:4. Това е четвърта поредна победа за Милев на турнира без да загуби сет.

За успеха си Милев заработи 6 точки за световната ранглиста, а в спор за титлата той ще играе срещу №1 в схемата Шон Куенин от Франция.

Това ще бъде трети мач в кариерата на българина за титла от турнирите от сериите "Фючърс" на Световната федерация по тенис ITF. До момента той има два загубине финала на други турнири в Анталия.