Отборът на Специя победи като домакин Интер с 2:1 в мач от 26-ия кръг на италанската Серия "А“ в мач с три дузпи – две от които за гостите от Милано.

Интер получи дузпа още в 14-ата минута на мача, която Лаутаро Мартинес пропусна.

В 55-ата минута Специя поведе с гол на Даниеле Малдини. В 83-ата минута Интер получи втора дузпа, като този път Ромелу Лукаку бе точен за 1:1.

В 87-ата минута 11-метров наказателен удар получиха и домакините, като М`Бала Нзола вкара за крайното 2:1 за Специя.

След петата си победа за сезона и преди останалите мачове от кръга Специя е на 17-о мядсто в класирането. Интер регистрира осма загуба, като е на второ място с изоставане от 15 точки от лидера Наполи и с мач повече.

От грешната стъпка на Интер може да се възползва Лацио, като при успех на тима от Рим като гост над Болоня в кръга, отборът ще се изкачи на второто място в класирането.