Бенфика победи с 5:1 като домакин Брюж в 1/8-финалния реванш от Шампионска лига.

Попадение на Жоао Марио бе отменено още във втората минута заради засада. "Лисабонските орли" все пак откриха резултата в 38-та минута с гол на Рафа Силва след асистенция на Гонсало Рамош. Именно той покачи на 2:0 в продължението на първата част, благодарение на подаване от Марио. Рамош вкара трети гол в 57-та минута чрез пас на Алекс Грималдо. Жоао Марио все пак се разписа в 71-та минута от дузпа, а Давид Нереш вкара пето попадение в 77-та минута. Бьорн Мейер бе точен за Брюж в 87-та минута.

Бенфика продължава напред с общ резултат 7:1 след двата мача. За първи път от сезон 1968/1969 португалците се класират на два поредни 1/4-финала в надпреварата. Жребият за следващата фаза е в петък от 13:00 часа в Швейцария.