Брентфорд спечели домакинството си на Фулъм в последната среща от 26-ия кръг на английската Висша лига с 3:2. Айвън Тони реализира десетата си дузпа от 10 изпълнени от началото на сезона за домакините, а преди него за Брентфорд се разписа Итън Пинок още в самото начало на мача.

Победното попадение за домакините реализира Матиас Йенсен пет минути преди края на редовното време. За Фулъм точки бяха Соломон в края на полувремето и Карлос Винисиус дълбоко в добавеното време.

Благодарение на победата си в дербито на Западен Лондон, отборът на Брентфорд се намеси сериозно в битката за местата, осигуряващи право на европейско участие през следващия сезон, след като вече се доближи на 5 точки от петия в подреждането Ливърпул и на една от седмия Фулъм.