4 златни, 1 сребърен и 2 бронзови медала спечелиха българските състезатели по скокове във вода на международния турнир в Стокхолм, Швеция. 3 златни медала при деца до 13 години заслужи Крис Йорданов, който преди месец триумфира и на турнира в Мадрид, съобщиха от Българска федерация по плувни спортове.

Злато при девойки - младша възраст спечели Ива Ереминова, която заедно с брат си Цветомир Ереминов, останаха втори в микс синхрон от 3 метра трамплин.

Ереминов стигна до бронзово отличие на 3 метра трамплин при юноши - старша възраст, след като допусна неточности в два от скоковете в неговата програма.

Тази година БФ Плувни спортове организира Балканските игри по скокове във вода за юноши и девойки във Варна от 6 до 9 юли, които ще са едновременно с второто издание на турнира за Купа Варна.