Ливърпул постигна най-голямата победа в историята на съперничеството си с Манчестър Юнайтед. 19-кратните шампиони на Англия победиха големия си враг с разгромното 7:0 на своя "Анфийлд" в мач от 26-и кръг на Висшата лига.

"Мърсисайдци" бяха тотални господари на терена и доминираха във всеки един аспект.

Домакините откриха резултата в края на първото полувреме чрез Коди Гакпо, като двата отбора се прибраха на почивката при 1:0.

През втората част на терена имаше само един отбор - този на Ливърпул. Две минути след подновяването на играта Дарвин Нунес вкара втори гол за Ливърпул, а още три минути по-късно Гакпо реализира второто си попадение. Мохамед Салах също се намести при голмайсотрите в 66-ата минута, а в 75-ата минута Нунес също отбеляза втори гол за класическото 5:0. Салах отбеляза втори гол в 83-ата минута, а крайният резултат оформи влезлият като резерва Роберто Фирмино в 88'.

Играчите на Юрген Клоп се изкачиха до 5-о място във временното класиране с 42 точки, на три от зона Шампионска лига. Възпитаниците на Ерик тен Хаг остават трети с 49 точки, с 4 повече от Тотнъм.