Ботев Враца спечели домакинството си на Славия с 1:0 в мач от 22-ри кръг на българската Първа лига.

Всичко най-интересно на ст. "Христо Ботев" стана в заключителните минути на двубоя. Гостите от София останаха с човек по-малко в 77-ата минута, когато Велко Йеленкович получи втори жълт картон. 10 минути по-късно главният съдия Кристиян Колев изгони Мартин Кавдански от домакините, показвайки и на него втори жълт картон.

В последните секунди на редовното време възпитаниците на Даниел Моралес вкараха единствения гол чрез Браян Переа. В крайна сметка Ботев остана с 9 души, след като Момчил Цветанов получи два жълти картон в рамките на минута.

Врачани заемат 11-о място с 22 точки, на 4 от десетия Ботев Пловдив. Играчите на Златомир Загорчич се намират на 6-о място с 35 точки, с 3 пред седмия Левски.