Атлетико Мадрид спечели домакинството си на Севиля с разгромното 6:1 в мач от 24-ти кръг на испанската Ла Лига.

Играчите на Диего Симеоне откриха резултата в 23' чрез Мемфис Депай, а само три минути по-късно нидерландецът отново бе точе. Гостите успяха давърнат едно попадение в края на полувремето чрез Юсеф Ен Несири, но с това приключи всичко хубаво за тях.

През втората част "андалусийците" инкасираха още четири попадения - Антоан Гризман в 53', Яник Караско в 69' и Алваро Мората на два пъти в 76' и 92'.

Така столичани се изкачиха до 3-то място във временното класиране с 45 точки, с една повече от четвъртия Реал Сосиедад. Възпитаниците на Хорхе Сампаоли са 16-и с 25 точки, с една над зоната на изпадащите.