Арсенал победи Борнемут с 3:2 в мач от 26-и кръг на английската Висша лига. Срещата на "Емирейтс Стейдиъм" в Лондон започна по прекрасен начин за "черешките", след като Филип Билинг откри резултата в първата минута. Гостите удвоиха преднината си в 57' чрез Маркос Сенеси и по всичко изглеждаше, че "артилеристите" ще изпуснат победата.

Томас Партей върна един гол в 62', а лондоночани изравниха в 70' с гол на влезлия като резерва Бен Уайт.

Драмата беше пълна, след като Арсенал вкара трети гол в 98', въпреки че главният рефер Крис Кавана даде само 6 минути продължение. В герой за "топчиите" стана Рийс Нелсън, който също се появи на терена през втората част.

Играчите на Микел Артета са еднолични лидери в подреждането с 63 точки, на 5 пред втория Манчестър Сити. Възпитаниците на Гари О'Нийл заемат предпоследното 19-о място с 21 точки.