Атлетико (Мадрид) приема Севиля в среща от 24-я кръг на Ла Лига. Мачът на "Уанда Метрополитано" започва в 22:00 часа българско време.

"Дюшекчиите" се намират на четвърта позиция в първенството с актив от 42 точки, но грешната стъпка на третия Реал Сосиедад, позволи на тима на Диего Симеоне да помисли за третото място при победа днес.

Севиля са 15-и с 25 точки като този сезон не е от успешните за тима, поне до момента. В предходния кръг севилци загубиха от Осасуна с 2:3 и са само на 2 точки от зоната на изпадащите тимове.

За Атлети мача пропускат контузените Родридо де Поул, Серхио Регилон и Рейнилдо Мандава. Аржентинските национали Анхел Корея и Науел Молина са наказани заради натрупани картони и също са аут от сблъсъка.

Гостите също ще бъдат без голяма част от своите основни футболисти. Това са Люик Баде, Хесус Корона, Маркао, Папу Гомес, Карим Рекик и Фернандо

Мадридчани спечедлиха първия мач този сезон между двата клуба с 2:0 като гости в Севиля.