Българският талант в автомобилните спортове - Никола Цолов се класира на 17-о място от 30 участници в първата квалификация за сезона във Формула 3, която се проведе в Бахрейн.

16-годишният ни пилот дебютира в шампионата този сезон с тима на ART Grand Prix, след като миналата година спечели титлата в испанската Формула 4.

Цолов, който е един от най-младите пилоти във Формула 3, започна с 2.04,233 минути на пистата "Сахир", след това постигна 1,48.1 минути за обиколка, но този му резултат беше заличен заради неспазване на ограниченията на трасето - българинът стана един от многото пилоти днес, които не успяха да стъпят на белите линии на излизането от трудния завой номер 4.

Във финалната обиколка нашенецът направи най-бързата си обиколка - 1.47,593 минути. Първи завърши Грегоар Соси.

Цолов остана на малко повече от половин секунда от полпозишън.

В събота от 11:15 часа българско време е спринтовото състезание от първия кръг във Формула 3 за сезон 2023.