Барселона спечели гостуването си на Реал Мадрид с 1:0 в първи полуфинален мач от турнира за Купата на Краля. Възпитаниците на Шави, които не можеха да разчитат на Робърт Левандовски, Педри и Андреас Кристенсен, не позволиха на "кралския клуб" да нанесе нито един точен удар за всичките 90 минути на "Сантяго Бернабеу".

Срещата започна чудесно за столичани, които вкараха гол в 12-ата минута, но той бе правилно отменен заради засада на Карим Бензема.

"Каталунците" смълчаха трибуните в 26-ата минута, когато Франк Кесие бе изведен сам срещу Тибо Куртоа. Белгиецът спаси изстрелът от близка дистанция, но топката се удари във гонещия Касие - Едер Милитао, и се озова в мрежата на мадридчани.

През втората част "белия балет" доминираше, но завършващият удар на домакините не спореше и те така и не успяха да изпробват рефлекса на Тер Стеген.

Реваншът в Барселона е насрочен за 5-и април, а двата отбора ще се срещнат още веднъж на 19-и март в мач за първенството.