Георги Костадинов изигра цял двубой и получи жълт картон, а неговият АПОЕЛ отпадна в 1/4-финалите за Купата на Кипър след поражение с 0:2 от Омония. В първата среща АПОЕЛ спечели с 2:1, но в реванша "детелините" се възползваха по-добре от положенията си и осъщестивха пълен обрат.

Градските съперници се срещнаха преди няколко дни в мач от местното първенство, спечелен от Костадинов и компания с 2:0. Днес ролите се размениха. Омония поведе в 12-ата минута с попадение с глава на Карим Ансарифард. През второто полувреме символичните гости уцелиха и греда, за да се стигне до последните секунди, когато защитник на АПОЕЛ игра с ръка в наказателното поле и реферът даде наказателен удар. Роман Безус не сбърка и изпрати Омония на полуфиналите.

Място сред последните 4 в турнира вече си осигури Пафос, а в двойките Олимпиакос Никозия - Анортозис и АЕЛ Лимасол - Неа Саламис предстои да се изиграят.