Отборът на Кремонезе постигна първата си победа през сезона в италианската Серия А, след като спечели домакинството си от 24-ия кръг на шампионата срещу Рома с 2:1. "Цигуларите" от Кремона постигнаха втори успех срещу тима на Жозе Моуриньо в рамките на месец февруари, след като отстраниха Рома и от турнира за Купата на Италия.През първото полувреме Франк Тсаджут изведе домакините напред в резултата. В началото на втората част наставникът на Рома Жозе Моуриньо беше изгонен с червен картон, но Спинацола все пак изравни резултата в 71-та минута. Около 10 след това Чиофани оформи крайния резултат от дузпа.С първата си победа за сезона в Серия А Кремонезе събра 12 точки в актива си и се изкачи до предпоследната позиция в подреждането, на една пред Сампдория.Тимът на Рома остава с 44 точки, което оставя футболистите на Жозе Моуриньо на пето място във временното класиране.