Камила Джорджи спечели четвърти трофей в кариерата си, след като спечели титлата на WTA 250 турнира в Мерида, Мексико с награден фонд 259 303 долара.

31-годишната италианка се справи на финала с шведската квалификантка Ребека Петерсон със 7:6(3), 1:6, 6:2 за 2 часа и 23 минути игра.

Джорджи, която достигна финала без загубен сет, преодоля изоставане от 0:2 в третата част и със серия от 6 поредни гейма затвори мача. Тя записа 40 печеливши удара в двубоя.

За победителката това е първа титла от Монреал 2021 и общо десети финал в кариерата. От днес тя се изкачва с 22 места до 46-то с 1144 точки.

Шведката достигна № 43 в ранглистата на WTA през 2019 година, когато спечели две титли. Миналият сезон бе преследвана от контузии и в момента е 140-а в света.