Селтик спечели купата на Лигата в Шотландия. Във финала на "Хемпдън Парк" в Глазгоу "зелено-белите" победиха с 2:1 големия си съперник Глазгоу Рейнджърс. Два гола на Кього Фурухаши във всяко от двете полувремена осигуриха триумфа за възпитаниците на мениджъра Ангелос Постекоглу пред над 52 хиляди зрители. Това е 21-во отличие за Селтик в надпреварата.

Японецът Фурухаши откри резултата в 44-та минута след асистенция на сънародника си Дайдзен Маеда.

Нападателят на "зелено-белите" вкара и втория си гол във вратата на Рейнджърс след още една изцяло японска комбинация с Рео Хатате в 56-та минута.

"Сините" отбелязаха попадение чрез Алфредо Морелос в 64-та минута.

До края Селтик контролираше събитията на терена и защити трофея си от миналия сезон.

Рейнджърс има 27 купи на Лигата и е рекордьор по отличия от този турнир в страната.