Манчестър Юнайтед спечели купата на Лигата за шести път в историята си. Във финала на "Уембли" възпитаниците на мениджъра Ерик Тен Хаг победиха Нюкасъл с 2:0 и триумфираха с първо отличие от 2017 година насам.

В 31-ата минута Давид де Хеа направи добро спасяване след опасен удар на Алан Сен-Максимен.

Попадение на Каземиро след центриране от пряк свободен на Люк Шоу две минути след това даде преднина на "червените дяволи" пред 87 хиляди зрители.

В 39-ата минута Ваут Вегхорст намери Маркъс Рашфорд, който стреля към вратата на "черно-белите", топката се удари в Свен Ботман и влезе неспасяемо зад стража Лорис Кариус.

След почивката Манчестър Юнайтед доминираше на терена, а кратките периоди на надмощие за Нюкасъл не промениха крайния резултат.

Антони и Бруно Фернандеш пропуснаха най-сериозните голови положения за 20-кратнишните шампиони на Англия, а Давид де Хеа отново се отличи с няколко добри спасявания в наказателното поле.