Тотнъм Хотспър продължи възходящата линия на представянето си в Премиър лийг. "Шпорите" спечелиха лондонското дерби срещу Челси с 2:0 в 25-я кръг. И този път отборът бе без мениджъра си Антонио Конте, който продължава да се възстановява в Италия след операция на жлъчния мехур.

Голове през второто полувреме утвърдиха мястото на домакините в челната четворка на класирането и засилиха натиска върху мениджъра на "сините" Греъм Потър.

В 27-ата минута удар на Пиер-Емил Хьобиерг срещна гредата на гостите. В добавеното време на първата част Хаким Зиеш получи директен червен картон заради удар в лицето на Емерсон Роял.

Домакините поведоха в резултата след изстрел на Оливър Скип в 46-ата минута.

8 минути преди изтичане на редовното време Ерик Дайър центрира от ъглов удар и Хари Кейн отбеляза втория и решителен гол за домакините.

Тотнъм се намира на четвърто място във временното класиране с 45 точки, а Челси е десети след 8 поредни срещи без победа. Това е най-слабата серия на "сините" от 2001 година насам.