Българският тенисист Александър Лазаров записа най-силното си представяне в кариерата, класирайки се за основната схема на турнира от сериите "ATP 500", който се провежда в Дубай, Обединени арабски емирства.

Четвъртата ракета на страната ни и номер 304 в света в момента победи 109-я Франческо Пасаро от Италия със 7:5, 7:5, с което си осигури едно от четирите места от пресявките. Срещата продължи час и 35 минути.

Лазаров пласира 6 аса като нито веднъж не даде шанс на своя опонент да стигне до точка за пробив. На свой ред българинът успя да пробие подаването на опонента 2 пъти като в първия сет се възползва още при първия шанс - в 12-я гейм.

Във втория Лазаров можеше да затвори в своя полза още в 10-я за 6:4, но италианецът спаси два мачбола. При третият обаче, дошъл в 12-я гейм, Лазаров ликува с крайната победа.

В първи кръг на пресявките в Дубай българинът спечели срещу 92-я в света китаец Жижен Жан.

С успеха родният тенисист си гарантира 20 точки от турнира, с които със сигурност ще влезе сред най-добрите 300 в света.

Все още не е ясен първият противник от основната схема на Лазаров.