Българският национал Александър Николов и шампионът на Италия Кучине Лубе (Чивитанова) регистрираха 12-и успех през този сезон в Суперлиганата на Апенините.

В отложена среща от 19-ия кръг тимът, воден от Джанлоренцо Бленджини, победи Ема Вилас Обей (Сиена) с 3:0 (25:21, 25:18, 25:23) гейма като гост.

18-годишният син на легендата Владимир Николов приключи като втори по резултатност от победителите с 10 точки, от които 3 блока. Най-много реализира Иван Зайцев - 18, от които 2 аса и 1 блокада.

За домакините нидерландецът Маартен Ван Гардерен отбеляза 12, а Джакомо Рафаели и Федерико Перейра добавиха по още 9.

С победата Лубе излезнаха на четвърто място в подреждането с актив от 35 точки, от които 12 победи и 8 загуби. Сиена са 12-и с 15 точки, от които 5 успеха и 15 поражения.

В среща от 21-я кръг Алекс Николов и компания приемат Алианц (Милано) на 4-и март. Сиена играят срещу УитЮ (Верона) на 5-и март.