Отборът на Вердер (Бремен) победи като домакин Бохум с 3:0 в мач от 22-ия кръг на Бундеслигата.

С успеха тимът от Бремен прекъсна серията си от две поредни загуби в шампионата на Германия. Бохум регистрира четвърта поредна загуба.

Германският национал Никлас Фюлкруг и Никлас Уве Шмит през първото и Марвин Дюкш през второто полувреме вкараха головете за Вердер.

Българският национал Илия Груев-младши бе резерва за Вердер, като се появи на терена в 82-ата минута на мача.

След 9-ата си победа за сезона Вердер е на 9-о място в класирането. Бохум регистрира 16-а загуба, като е на предпоследната 17-а позиция.

Резултати от мачове от 22-ия кръг на Буднеслигата

Кьолн – Волфсбург 0:2

Херта – Аугсбург 2:0

Хофенхайм – Борусия (Дортмунд) 0:1

РБ Лайпциг – Айнтрахт (Франкфурт) 2:1

Вердер – Бохум 3:0

В класирането на върха излезе Борусия (Дортмунд) с 46 точки, пред Байерн и Унион (Берлин) с по 43, като и двата тима са с по мач по-малко и други.