Александър Везенков и отборът му Олимпиакос победиха Валенсия с 92:85 (15:25, 20:20, 30:13, 27:27) като гост в 25-я кръг на баскетболната Евролига. Успехът бе седми пореден и общо 18-и за гърците, които са водачи във временното класиране. Валенсия е девети преди изиграването на всички мачове от кръга с 13 победи и 12 поражения.

Везенков се отчете с 20 точки, 16 от които отбеляза през второто полувреме, добавяйки 7 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка за 33 минути игра.

Очаква се днес той да пристигне в България и да се присъедини към националния отбор за домакинството на Португалия в неделя от предварителните квалификации за Евробаскет 2025.

Валенсия направи по-добро първо полувреме и поведе с 15 точки при 25:10 една минута преди края на първата четвърт, която приключи при 25:15. След около две минути и половина Олимпиакос изравни за 25:25, но Валенсия отвърна с поредица от 10 поредни точки. Минута преди почивката разликата отново стигна 15 точки при 45:30, а гостите успяха да стопят 5 от изоставането си за 35:45 след първото полувреме.

Отлична трета четвърт обърна развоя на срещата в полза на Олимпиакос. Гръцкият състав направи серия от 15:0 и поведе с 52:50, а след 30 минути игра резултатът бе 65:58. Малко след началото на последния период Олимпиакос увеличи преднината си до 15 точки при 73:58. Баскетболистите на Валенсия свалиха разликата до 6, но Олимпиакос отново се откъсна за 80:69 при оставащи 3 минути и половина и задържа водачеството си до края.

Костас Папаниколау бе най-резултатен за гостите с 22 точки, 4 борби и 3 асистенции, а Томас Уолкъп добави 13 точки, 2 борби и 6 асистенции.

За Валенсия Клемен Препелич записа 21 точки и 4 асистенции.

В следващия си мач в Евролигата Олимпиакос ще гостува на италианския Армани Олимпия Милано на 3 март.