Поставеният под номер в основната схема на турнира от сериите АТП 250, който се провежда в Катар - Андрей Рубльов от Русия отпадна на четвъртфиналите след поражение с 6:4, 4:6, 3:6 от непоставения чех Иржи Лехечка

В първата част петият в света Рубльов проби в третия гейм след серия от 4 поредни точки. В следващите геймове двамата тенисисти печелеха подаванията си, с което руснака поведе в сетовете.

Във втория нещата вървяха към тайбрек, но Лехечка проби на 0 в последния възможен гейм и изравни след 6:4.

Третият сет чехът реализира ранен пробив, а при 5:2 получи първи шанс да затвори мача, но Рубльов успя да вземе сервиса си, но след това 52-ия в света в момента затвори срещата.

В битка за място на финала Лехечка ще срещне победителят от мача между шотландеца Анди Мъри и Александър Мюлер от Швеция, които играят в момента.