Реал (Мадрид) изнесе футболна лекция на "Анфийлд“, побеждавайки Ливърпул с 5:2 в първа осминафинална среща от Шампионска лига.

Домакините поведоха с 2:0 до 14-ата минута след шедьовър на Дарвин Нунес в 4-ата минута и попадение на Мохамед Салах в 14-ата след безобразна грешка на вратаря на Реал Тибо Куртоа.

До края на първата част играчът на мача Винисиус върна двата гола, първият от които, в 21-ата минута, бе феноменално изпълнение. За второто му попадение стражът на Ливърпул Алисон върна жеста на Куртоа.

След почивката актуалният европейски и световен клубен шампион довърши домакините с голове на Едер Милитао в 47-ата минута и първите две попадения в настоящото издание на турнира на Карим Бензема, който бе точен в 55-ата и 67-ата минута.