Ясен Радев (категория до 54 килограма) се класира за четвъртфиналите на Международния боксов турнир "Странджа“.

Националът ни се поздрави с убедителна победа в първия си мач на 74-ото издание на най-старата боксова надпревара в Европа.

Той победи с 5:0 съдийски гласа Емануел Шемеза от Австралия.

За мяскто на полуфиналите, на 23 февруари (четвъртък) Радев ще боксира с Томазо Скиака от Италия.

Останалите четирима българи в днешната вечер допуснаха поражения.

В категория до 67 килограма Росен Марков загуби с 0:5 гласа от индиеца Акаш, а Пламен Янков отстъпи с 1:4 на представителя на Казахстан Темирхан Тезек.

Николай Дишков (категория до 80 кг) бе надигран с 5:0 от арменеца Хамбардзум Хакобян, докато Кристиян Димитров (до 86 кг) загуби с 2:3 от Шохжакон Абдулаев (Узбекистан).

В сряда ни очакват още седем двубоя с българско участие.

Носителят на Купа "Странджа“ за миналата година Радослав Росенов (60 кг) ще започне защитата на трофея срещу Фред Зива от Австралия. Кирил Русинов (до 63.5 кг) ще изиграе втория си двубой, а негов съперник е друг австралиец – Макс Маклъри.

При 75-килограмовите Уилиам Чолов ще боксира с Вахтан Харутюнян (Армения), а Рами Киуан среща Сумит (Индия).

При най-тежките (+92 кг) Йордан Морехон ще се изправи срещу Мохамад Абдулаев (Азербайджан).

Световната и европейска шампионка Станимира Петрова (54) също започва утре участието си на "Странджа“. 3-кратната носителка на трофея ще мери сили с бразилката Татяна Чагаш, а Аслъхан Мехмедова (до 60 кг) ще боксира с Ана Джени (Швейцария).