Капитанът на мъжкия национален отбор по волейбол на България Цветан Соколов и неговият Динамо (Москва) постигнаха 22-ата си победа в редовния сезон на руската Суперлига.

В двубой от 24-ия кръг на шампионата Динамо победи като домакин АСК (Нижни Новгород) с 3:0 гейма (25:19, 25:20, 25:19). Мачът продължи час и 12 минути.

Соколов бе с основен принос за успеха на тима си, като бе най-резултатен с 15 точки. За АСК Павел Железняков реализира също 15 точки.

Динамо са на второ място в класирането, а АСК са на 11-а позиция.

В друг мач от кръга тимът на Енисей, без национала Тодор Скримов, победи у дома Урал с 3:2 гейма (21:25, 25:23, 12:25, 25:21, 15:12). Мачът продължи час и 53.

След 10-ия си успех за сезона тимът на Енисей е на 10-о място в класирането. Урал регистрираха девета загуба, като са на шесто място.

Воденият от селекционера на мъжкия национален отбор Пламен Константинов и асистента му Андрей Жеков отбор на Локомотив (Новосибирск) победи у дома Самотлор с 3:1 гейма (25:15, 24:26, 25:17, 25:22).

Най-резултатен за "железничарите“ бе Иля Казаченков с 24 точки. Българинът с руски паспорт Александър Костадинов се появи във втория и четвъртия гейм като не успя да реализира точки.

За Самотлор с по 9 точки мача завършиха Сергей Рохин, Александър Милицкий и Роман Еркин.

В класирането Локомотив е на четвърто място, като това бе 18-а победа за сезона за отбора. Самотлор е на 14-а позиция.