Борусия (Дортмунд) победи с 4:1 Херта (Берлин) в мач от 21-я кръг на германската Бундеслига.

Успехът изкачи "жълто-черните" на второ място в подреждането, с равен брой точки с лидера и настоящ шампион Байерн (Мюнхен) и третия Унион (Берлин). И трите тима са с по 43, но "баварците" са с най-добра голова разлика.

Карим Адеми откри резултата срещу Херта в 27-ата минута. Пет по-късно Дониел Мален покачи за 2:0. Лука Тузар намали в началото на второто полувреме.

Попадения на Марко Ройс в 76-ата и Юлиан Бранд в 90-ата донесоха изразителен успех за тима на Един Терзич

Загубата е четвърта от последните 5 срещи за Херта в Бундеслигата. Те се намират в зоната на изпадащите тимове - на 19-о място със 17 точки.