Най-добрият български биатлонист Владимир Илиев се класира на 29-о място в масовия старт на 15 километра, на Световното първенство по биатлон в Оберхоф, Германия.

Илиев, който за пети път в кариерата си участва в масов старт при мъжете на Световно първенство, направи 8 грешки на огневия рубеж, като завърши на предпоследната позиция с изоставане от 4:43.6 минути от шампиона Себастиан Самуелсон.

Шведският биатлонист бе перфектен в стрелбата, като пробяга трасето за 36:42.8 минути. За Самуелсон това е първа световна титла в кариерата.

Втори остана друг швед – Мартин Понсилума, който направи две грешки в стрелбата и изостана с 9,6 секунди от победителя.

"Топ 3“ допълни суперзвездата на световния биатлон Йоханес Тингнес Бьо от Норвегия. Той направи три пропуска в стрелбата и изостана с 38,8 секунди от победителя.

Феноменалният норвежец завършва шампионата с пет златни, един сребърен и един бронзов медал.