Българският национал Александър Везенков отново бе главно действащо лице при победата на Олимпиакос с 81:65 точки (22:19, 13:21, 29:10, 17:15) над Панатинайкос на полуфинала за Купата на Гърция. Сънародникът ни попадна в стартовата петица и за 32:13 минути на паркета завърши с 22 точки, 10 борби, 4 асистенции, 2 откраднати топки и коефициент на полезно действие 33.

На финала Олимпиакос ще играе с Перистери, воден от легендата на “червено-белите" Василис Спанулис. Срещата е утре от 19:15 часа на остров Крит. По-рано днес Перистери надделя със 77:65 над АЕК в първия полуфинал.

Победата не дойде лесно за баскетболистите на Йоргос Барцокас, които до почивката не успяваха да намерят ритъма си и позволиха на съперника да диктува темпото в по-голяма част от времето. След паузата нещата се промениха. Символичните домакини се върнаха в играта и изцяло доминираха в залата в Ираклион, като не позволиха на вечния си съперник да стигне до обрат.

За Олимпиакос Костас Папаниколау вкара 15 точки, а Айзея Канаан вкара 14.

Парис Лий беше най-резултатен за Панатинайкос със 17 точки, а по 13 добавиха Йоргос Папаянис и Дерик Уилямс.