Ливърпул победи Нюкасъл с 2:0 като гост в мач от 24-я кръг на Премиър лийг и се изкачи на осмо място в общото класиране, а "свраките" са четвърти и с изтъняваща преднина срещу кандидата за Шампионска лига Тотнъм.

Нюкасъл има 41 точки и има 5 по-малко от третия Манчестър Юнайтед, а Тотнъм е с 39 преди мача си с Уест Хем утре.

Ливърпул си осигури успеха рано в среща. Дарвин Нунес получи подаване от дълбочина от Трент Александър-Арнолд и даде преднина на гостите в десетата минута, а новото попълнение Коди Гакпо вкара за 2:0 7 минути по-късно след извеждащ пас на Мохамед Салах. Това бе крайният резултат, но не и без помощта на Алисон Бекер, който направи няколко спасявания.

Нюкасъл атакуваше често и имаше много положения, въпреки че играеше с човек по-малко от 22-та минута. Тогава Ник Поуп бе изгонен заради игра с ръка извън наказателното поле и ще пропусне финала за Купата на Лигата срещу Манчестър Юнайтед, който е следващият уикенд на "Уембли".