Лиза Витоци донесе историческа първа титла за Италия при женската щафета на 4 по 6 километра на Световни първенства по биатлон. Италианките триумфираха на шампионата в германския зимен център Оберхоф, а преди този старт имаха два бронзови медала от Нове Место 2013 и Контиолахти 2015.

Самуела Комола, Доротея Вирер, Хана Аухенталер и Лиза Витоци изминаха трасето за 1:14.39 час, след като направиха силно състезание и използваха само два допълнителни патрона в осемте стрелби.

На второ място завършиха представителките на Германия - Ванеса Фойгт, Хана Кебингер, София Шнайдер и Денизе Херман, които останаха на 24.7 секунди с 6 допълнителни патрона. Щафетите на Италия и Германия не допуснаха наказателна обиколка.

Бронзовото отличие бе за шведките Лин Першон, Анна Магнусон, Хана Йоберг и Елвира Йоберг на 55.7 секунди, с 11 допълнителни патрона и 2 наказателни обиколки.

Отборът на Франция, които бе на втора позиция на четвъртата стрелба, остана на четвърта позиция, а защитаващият титлата си състав на Норвегия завърши шести.

Световното първенство по биатлон в Оберхоф завършва утре с масовия старт при мъжете и при дамите.