Болоня победи като гост Сампдория с 2:1 в първи двубой от съботната програма в 23-я кръг на Серия "А".

Попадение на Рикардо Орсолини в първата минута на допълнителното време с удар в горния ляв ъгъл след асистенция на Никола Моро осигури успеха в полза на "червено-сините".

Преди това, в 27-ата минута, Роберто Сориано даде преднина за гостите след подаване на Муса Бароу.

В 68-ата минута Абделхамид Сабири изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Джон Лукуми в наказателното поле. 3 минути след това главният съдия Масимилиано Ирати отсъди нов 11-метров наказателен удар в полза на домакините, но този път Сабири не успя да вкара от бялата точка.

Болоня е на седмо място с 32 точки, а Сампдория заема 19-та позиция с 11 и има опасност да загуби елитния си статут след 7 поредни мача без победа.