Арсенал спечели с 4:2 в гостуването си на Астън Вила от 24-я кръг на Премиър лийг.

Оли Уоткинс откри в 5-та минута след асистенция на Мати Кеш, но още в 16-та Букайо Сака възстанови паритета. В 31-та минута Фелипе Коутиньо отново изведе домакините напред. 30 минути след това Зинченко изравни. В добавеното време на второто полувреме "артилеристите" поведоха с огромна доза късмет след изстрел от Жоржиньо в гредата, след което топката се удари във вратаря Емилиано Мартинес и влезе в очертанията за 3:2. Крайният резултат оформи Габриел Мартинели на празна врата след контраатака в 98-та минута.

С успеха възпитаниците на Микел Артета се върнаха на първото място с 54 точки, на 3 пред Манчестър Сити, който по-късно днес гостува на Нотингам Форест. Астън Вила остава 11-ти с 28 точки.