Първите две поставени в схемата на турнира от категория WTA 500 в Доха Ига Швьонтек от Полша и представителката на САЩ Джесика Пегула се класираха за финала в Катар.

Швьонтек, която е номер едно, стигна до мача за титлата, след като в полуфинала срещу рускинята Вероника Кудерметова даде на своята съперничка само един гейм и я победи с 6:0, 6:1 за само 56 минути.

Втората поставена Джесика Пегула имаше по-тежка задача срещу Мария Сакари от Гърция, но в крайна сметка я победи след почти два часа игра с 6:2, 4:6, 6:1.

Американката достига до първи финал за 2023 година и шести в кариерата си.

Пегула направи три пробива по пътя си към успеха в първия сет, но загуби втората част, след като гъркинята взе подаването й в десетия гейм. В третия сет американката доминираше изцяло и даде само гейм на съперничката си, за да затвори срещата с втория си мачбол.