Най-добрият български тенисист при мъжете Григор Димитров спечели четвъртфиналния двубой от турнира от категория АТР 500 в Ротердам срещу представителя на Австралия Алекс Де Минор с 2:1. Българският тенисист, който е под номер 28 в световната ранглиста, се наложи над намиращия се с три места по-напред от него в класацията на АТР за втори път в кариерата си с 6:3, 3:6 и 7:6 за малко над два часа и половина игра.

Григор Димитров отново е на полуфинал на първия турнир ATP 500 през годината в зала, в Ротердам, след като игра за последно на полуфиналите там през 2018 година, когато надви Давид Гофен и отстъпи на легендата Роджър Федерер в мача за титлата. Българинът игра на полуфинал и през 2013-а, когато загуби срещу бъдещия шампион Хуан Мартин дел Потро.

Следващ съперник на българския тенисист ще е победителят от четвъртфиналния двубой между Даниил Медведев и Феликс Ожер-Алиасим.